Yeni İş Kurmak

Yeni İş Kurmak

Yeni İş Kurmak

Yeni bir iş kurmak yâda kendisine ait bir işinin olması hemen hemen herkesin hayalidir. Bazı işleri kurmak için yüksek bütçeler gerekiyor olsa da bazı işler için küçük bir sermaye yeterlidir. Günümüzde teknolojinin ve akıllı telefonların da hayatımızda önemli bir rol oynamasıyla para kazanmak biraz daha kolay hale geldi. Eğer imkânınız varsa kendinize ait bir iş yeri açabilir, imkânınız yoksa belli bir sermaye yaratmak için ürünlerinizi alış veriş siteleri yardımıyla da satabilirsiniz. Yeni iş kurmak isteyenler için yeni iş fikirleri

 

 YENİ İŞ FİKİRLERİ

2019 yılındaki yeni iş fikirleri imkânlarına baktığımızda en çok tercih edilen iş kolu gıda sektörüdür. Artık her yerde bir kokoreççi, tantunici, dönerci ve lokma tatlısı yapan yerlerin sayısı hızla artış gösterdi. Eğer belli bir birikiminiz varsa bu işlerden birini yapma şansınız olabilir. İşin ustalarını ve ekipmanları tedarik ettiğinizde oldukça iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İşin sırrı kalabalık mekânda ama o işin yapılmadığı bir işi kurmak. Diyelim ki çok kalabalık bir caddede dönerci yâda seyyar dürümcü mevcut değil. Eğer orada bir dönerci dükkânı ya da seyyar dürümcü açabilirseniz çok iyi satış yapıp kazanç elde edebilirsiniz.

 

2.El Eşya- Kıyafet Dükkânı Açmak

İnsanlar kullanmadıkları, ihtiyaç fazlası eşya ya da kıyafeti değerlendirmek amaçlı artık 2. el eşya/ kıyafet satışı yapan yerlere satıp değerlendiriyor. Bunun için küçükte olsa bir dükkân kiralayıp gerekli yasal prosedürleri yapıp 2. el eşya ya da kıyafet alım satımı yaptığınızda piyasa durumuna göre çok iyi kazanç elde edebilirsiniz.

 

Alışveriş Sitelerinden Ürün Satışı Yapmak

Bir üretim yeteneğiniz var ancak sermaye birikiminiz yok. Bunun için en iyi yapılacak iş, her gün milyarlık ciroları olan alışveriş sitelerinde bir mağaza ya da dükkân açarak ürünlerinizin satışını yapabilirsiniz. Eğer dükkân açmak için imkânınız yoksa ilk olarak ücretsiz listeleme yaparak satış yapmak gelen parayla da bir dükkân açmak karlı bir yöntem olacaktır. 2019 yılı alışveriş oranlarına baktığımızda büyük oranda alış verişlerin internet aracılığıyla yapıldığı görülebilir.

 

Çiçekçi Dükkânı Açmak

Bir çiçekçi dükkânı açmak, biraz maliyetli olsa da oldukça iyi bir kazanç elde edeceğiniz garanti. Bunun için büyük bir dükkân açmanıza da gerek yok aslında bir stant bile kiralayabilir, mevsimlik çiçek satışı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Özellikle önemli günlerde çiçekler piyasa fiyatının biraz daha üstü fiyatlara satıldığından, çiçekçilik iyi kazanç sağlayacaktır. Bir de piyasada fazla bulunmayan, dayanıklı ve bakımı kolay olan çiçeklerden getirip satarsanız, daha iyi kazanç elde edersiniz.

 

Çay Ocağı Açmak

Ülkece milli servetimiz, kırmızı çizgimizdir çay. Sevmeyeni çok azdır. Yapılan araştırmalarda Türklerin en çok çay tüketen millet olduğu da anlaşıldığından bir çay ocağı açmak belki de en doğru iş fikri.

 

Bir çay ocağı açarak ve yanında simit, tost ve poğaça gibi yiyecekler de satarak, iyi bir kazanç elde etmeniz mümkün. Bunun için dikkat etmeniz gereken, insan akışının yoğun olduğu yerlerde çay ocağını açmanızdır. Küçük bir tüyo verelim. İnsanımız yemekten sonra çay içmeyi daha çok sever. Bu sebeple bir restoran yanında açacağınız küçük ama şık bir çay evi müşterinizi artıracaktır.

 

Kurye Servisi Açmak

Kuryeler, kişilerin birbirlerine gönderdikleri paketleri sahiplerine ulaştıran kişilerdir. Sakın kargo hizmetleri ile karıştırılmasın. Kuryeler genelde şehir içi çalışır ve yakın mesafe hizmet görür.

 

Siz de bir kurye ofisi açarak, kuryelik işi yapabilirsiniz. Üstelik büyük şehirlerde kuryelere çok ihtiyaç olduğu için, iyi kazanç elde etmeniz de mümkün. Bir motosiklet sahibi olmanız yeterli. Önemli günlerde insanların kurye hizmeti almaları almaları yoğunlaştığından, bu günlerde kazancınız iki katına çıkacaktır.

72 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir