Kullanıcı Sözleşmesi

Ad ve Soyad: Mehmet KAVAK
İletişim için tıklayınız

Üyelik Sözleşmesi / Kullanıcı Sözleşmesi

Üyelik Sözleşmesi, üyelik gerektiren veya hesap açılması gereken internet siteleri için geçerli bir sözleşmedir. Sözleşme olmasının nedeni çift taraflı bir mutabakat metni olması ve kullanıcının da üye olurken işbu Üyelik Sözleşmesini tıklayarak onaylamasıdır. Kullanıcı, üyelik sözleşmesini onaylayarak site sahibi ile arasında bir hukuki ilişki kurmakta ve taraflar karşılıklı olarak sorumluluk altına girmektedir.

Kullanıcının üye olurken Üyelik Sözleşmesini onaylaması internet sitesini kullanırken Üyelik Sözleşmesinin şartlarını uyacağının beyanıdır. Kullanım koşullarından farkı budur. Kullanım koşullarında kullanıcı herhangi bir beyanda bulunmayıp kendini sorumluluk altına sokmazken (kanunlarla belirlenen sorumluluklar hariç), Üyelik Sözleşmesinde kullanıcı bizzat onay vererek sorumluluk altına girer.

Site sahibi Üyelik Sözleşmesi ile kullanıcıya aşağıdaki hususlar konusunda bir anlaşma sağlar;

  • İnternet sitesinin kullanım amacı
  • İnternet sitesinin kullanım şekli
  • İnternet sitesinde suç oluşturan hareketler
  • Site sahibinin sorumlulukları
  • Kullanıcının sorumlulukları
  • Üyelik bilgileri ve üyeliğin kullanım şekli
  • İhtilaf veya zarar oluşması halinde yapılacaklar

Üyelik Sözleşmesi ile kullanım koşulları arasındaki en büyük fark kullanıcının üyelik sözleşmesini onaylayarak kendini yükümlülük altına sokmasıdır.

İnternet sitesi üzerinden herhangi bir suç işlenmesi, maddi/manevi zarar verilmesi veya ihtilaf yaşanması halinde üyelik sözleşmesini onaylayan kullanıcı eylemlerinden ve sözleşmeyi ihlal etmekten bizzat sorumludur.

Üye, üyelik sözleşmesinde belirtilen zarar telafi yolları veya yükümlülüklerden bizzat sorumludur. Üye, aksi yönde davranışları nedeniyle sözleşmede belirtilen şekilde tazminata veya ayrıca yaptırımlara maruz kalabilir.

23 Beğen