Hızlı Para Kazanmada Farklı Yollar

Hızlı Para Kazanmada Farklı Yollar

Hızlı Para Kazanmada Farklı Yollar

Kısa sürede varlıklı olmak ve basit yoldan fazlaca para kazanmak hepimizin hayalidir. Kim bir akşamda milyoner olmanın hayalini kurmaz ki? Lisede talebe olabildiğimiz senelerde hocalarımız bir hususta haklıydı: Her şeyin bir bedeli var. Piyangodan para çıkmadıysa para kazanmanız bir miktar vakit alacak ve gayret gerektirecektir. Gelirinizi artırmanın bir ton meşru yolu vardır. Sizler için bu meşru para kazanma yollarını araştırdık.
Ek iş yaparak nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre.

Para kazanma psikolojisi: daha fazla para kazanmak için ne inşa etmek lazım?

Konu ister hızlı para kazanmak, isterse de devasa paralar kazanmak olsun, stratejilere göz atmadan evvel soz etmemiz gereken ehemmiyetli bir psikolojik ilke var. Şayet Freud’un zihin modelini incelerseniz bir ruhsal aygıttan soz edildiğini görürsünüz. Zihninizde bulunan bu üç kısımlı yapı, tüm tutumunuzu belirliyor.
Bu üç kısmın adları sırayla id, süperego ve ego. İd doğduğumuz zamandan sonra bilinçaltımızın derinliklerinde yaşar. En ani ve içgüdüsel dürtülerin kaynağı iddir. Kendinizi yapmamanız gereken bişiyi yapar iken bulduğunuzda, tüm suçu idinize atabilirsiniz.

Süperego, idi dengelemek için gelişen yaşlarda oluşur. Süperego, yetiştirilme biçimimize, anne-babalarımızın hareketlerine, toplumu ve inançları idraklama şeklimize göre biçimlenerek idden kopar. Ellerindeki parayı ilgiyle koruyan şahıslar süperegolarına teşekkür edebilirler. Ego ise kararları veren merciidir. Omuzlarımızda var olan iblis id ve melek süperego arasında bir hüküm vermemize yardımcı olur. Zihnimizde sürekli olarak sesler duyarız. Bu seslerden hangisini dinleyeceğimizi ise ego belirler. Ego bir yandan idi tatmin eder iken diğer yandan da süperegoya kulak vermektir.

Hızlıca zengin olma tasarıları ve çabuk kilo verdiren diyetler hem idi tatmin ettikleri hatta süperegoya kulak verdikleri için oldukça meşhurlar. Ego, bu tür bir fırsatla karşılaştığında şipşak işe koyulur. Hızlı para kazanmaya çalışmak ve başarıya hızlı adımlar atmak istemek bizlere hatalı kararlar aldırabilir. Dikkatli olmanız gerekmektedir. Zihninizin içindeki konuşmaları iyice dinleyin ve içinizdeki canavarı ehlileştirmek için elinizden geleni yapın.
Hızlıca para kazanmanın en iyi yolları nelerdir? Bu tür bir suali internette arattığınızda karşınıza milyonlarca netice çıkacaktır, ama bunların hepsini tatbik etmek pek olası değil. Alternatifler çevresinden istediğinizi seçmek sizin elinizde. Fakat başlamadan evvel para ile ilgili hatalı bilinen gerçeklere gözatmanızı tavsiye ediyoruz.

 

1- Arabanızı reklamla kaplayın

arabaya-reklam-yapistirmak

Yolda arabayla giderken üstünde enerji içeceği ya da kızarmış patates reklamları olan bir otomobil yanınızdan hiç geçti mi? Belki de bu arabanın bir firma çalışanına ilişkin olduğunu düşündünüz. real şu ki reklam ajansları arabalarını reklamlarla kaplayan sürücülere para öderler.
Firmaya, promosyonun süresine ve bulunduğunuz noktaya bağlı olarak dinamik billboard olmanıza mukabil otuz günlük 300 TL ve 700 TL arası bir ödeme alabilirsiniz. Kimi firmalar size parasız vasıta dahi verebilir. Tek yapmanız istenilen firmanın web sitesine kaydolmak ve demografik verileri doldurmaktır. bir reklam ajansının amaç özelliklerine uyduğunuz taktirde promosyon programı için seçilebilirsiniz. Promosyonların müddeti bir kaç aydan bir yıla kadar değişir ki bu da iyi bir gelir elde edebileceğiniz manasına gelir. Ancak demografik özellikleriniz ve bulunduğunuz noktaya bağlı olarak firma sizi seçmeyebilir ya da seçilmek için fazla zaman beklemeniz de gerekebilir. bir sponsor sizi seçerse mesuliyet ve gayret da nispeten daha az olacaktır. Anlaşmaya uymak için her ay belirlenmiş bir kilometre yapmanız gerekir. Reklamlar çıktıktan itibaren arabanız zarar görmez.

2- Direk satış firması için temsilcilik yapın

kozmetik-makyaj-urunleri-satisi

Avon gibi direk satış uygulamaları vasıtasıyla satış yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz. Fakat komşularınıza makyaj ve temizlik malzemeleri satma ile ilgili ikna kabiliyetiniz yüksek olması gereklidir. Uygulanan incelemelere göre Türkiye’de bir satış temsilcisi otuz günlük olarak sattığı ürünlerden ortalama 185 TL kazanıyor.

Direk satışçılar ürünlerinin satılması için geleneksel perakendeciler adına satış temsilcilerini kullanırlar. Mesela Avon gibi firmalara katıldığınızda bu firmanın satıcısı olursunuz. Satıcı olduktan daha sonra size kataloglar ve numuneler gönderilir. Satış yaptığınız için ürünleri toptan fiyatından alırsınız. Toptan maliyet ve yine satış maliyeti arasındaki fark sizin karınız olur. Satışlarınız arttıkça bonuslar ve yüksek satış komisyonları kazanırsınız.
Doğrudan satış şirketleri peşin ödemeli hesap ücretleri almaz ya da uygulamaya katılmadan evvel devasa ölçekli toptan alımları yaptırmaz. Direk satışçı olmak istiyorsak sizden fahiş başlangıç ücretleri talep etmeyen programlara katılmalısınız.

 

3- Part time işte çalışmak

part-time-iste-calismak

Hızla para kazanmanın en tanınmış yollarında bir tanesi de part time şekilde işe girmektir. Mesela ehliyetiniz varsa takside part time şoförlük yapmak güzel bir seçenek olabilir. Garsonluk yapmak da en fazla seçenek edilen part time işler arasındadır.

 

4- Freelance çalışın

freelancer-iste-calismak-serbest

Yazarlık, grafik dizayn ve hem de halkla ilişkiler gibi alanlarda freelance çalışmak bu alanlarda tecrübeli olan şahıslara ek iş olanağı sağlar.
Ekonomik durgunluk her geride bıraktığımız gün daha çok firmayı etkilediğinden bu firmalarda tam vakitli çalışanlar yerine freelance olarak çalışacak insanları araştırırlar. Bağımsız çalışanlarla işbirliği yapmak daha mantığa uygundur zira firmalar gereksinim duydukları işe para öderler. Ayrı olarak sosyal yardımlara ve fiziki tek büroya gereksinim duyulmayacağından genel giderlerini de azaltırlar. Bugünkü ekonomide on firmadan dokuzu taahhütle iş yapar. Grafik tasarım, (SEO) arama motoru optimizasyonu, web tasarım, halkla ilişkiler ya da yazarlık gibi pazarlanabilir becerileriniz varsa işverenlerin gider tasarruflarından faydalanabilirsiniz.
Freelance işlere ödenen saatlik ücretler aylıklı pozisyonlardan yüksektir. Diğer yandan görevler arasında ki zamanları oldukça iyi ayarlamalısınız. bir firma freelance gayret gösteren birisi ile anlaştığında sosyal takviye fiyatlarını ödemek mecburiyetinde değildir. Başlamak için çalışacağınız iş çeşidine makul çevrimiçi pazarları araştırın. Özgeçmişinizi gönderebileceğiniz ve iş ilanları arayabileceğiniz bir ton Web sitesi vardır. Kimi web siteleri işverenle aranızda bağlantı kurma karşılığında komisyon alırken başkaları da iş listelerine erişim için sabit ücret ister

 

5- Saçınızı satın

sac-satarak-para-kazanmak

Saçlarınızı kestirmeden evvel uzatmalısınız ve taramalısınız. Firmaların fazlası kimyevi işlem görmemiş saç isterler. Bu nedenden dolayı saçlarınız boyalı, permalı ya da hafif boyalı olmamalıdır. Minimum 15 cm saçınız olmalıdır.
Saçlarınız temiz, sağlıklı ve parlak olmalıdır. sigara içmek ya da bağımlılık yapıcı madde kullanmak saçınızın sağlığını etkiler. Unutmayın peruk yapanlar saç uzmanlarıdır ve herhangi bir mesele fark ederlerse saçı doğrudan çöpe atarlar ve tek lira dahi alamazsınız. Alışılmamış natürel renkler her vakit ekstra pahalıdır. Saçınız ne kadar sağlıklı ve bakımlı olursa o kadar çok para kazanırsınız. Güzel buklelerinizi kesmeden evvel peruk satıcısı ile iletişim kurun ve saç türünüze göre ne kadar para alacağınızı araştırın. Böylece saçlarınızı kestirmenize değip değmeyeceğini anlarsınız.

 

6- Kullanmadığınız Eşyalarınızı Satın

ikinci-el-satis-siteleri

Kullanmadığınız ürünler her evde çokça mevcuttur. Bunları neden nakit paraya çeviremeyesiniz, sadece biraz ilgilenmeniz gerekiyor buda oldukça basit. 🙂 Dolap.com, Gardrops, Modacruz, Letgo gibi siteler üstünden kullanmadığınız giysilerinizi, eşyalarınızı, kitaplarınızı, elektronik cihazlarınızı, cep telefonunuzu, bilgisayarınızı satarak nakit elde edebilisiniz.

 

7- Fiverr ve bionluk gibi sitelerde kısa zamanlı işler yapın

Ne tür bir hizmet sunuyorsanız sunun, Fiverr’da kendinize bir yer bulabilirsiniz. Fiverr, grafik tasarımcılığı, internet tasarımcılığı, kısa işitsel ya da resim klip yaratımı, düzenleme hizmetleri, yazarlık vb. gibi dijital hizmetler için epey ideal.
Fiverr, iş modeli başına 5 dolar opsiyonunun dışına da genişledi. Fiverr Pro, platformunda en becerili insanları topluyor. Yeteneğinize bağlı olarak, oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz.

58 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir