WhatsApp Davetiye Özelliği Sayesinde İstemediğiniz Gruba Girmek Zorunda Kalmayacaksınız

WhatsApp Davetiye Özelliği Sayesinde İstemediğiniz Gruba Girmek Zorunda Kalmayacaksınız

WhatsApp Davetiye Özelliği Sayesinde İstemediğiniz Gruba Girmek Zorunda Kalmayacaksınız

Milyonlarca kişinin kullandığı WhatsApp’ın yeni özelliği WhatsApp gruplarının daha kullanılır olmasını sağlıyor. WhatsApp grupları çoğu zaman eğlenceli ve faydalı konuşmalar içerse de bazı kişilerin her grupta yer almak istemediği de bilinen bir gerçek. WhatsApp bu durumun farkına vardığı için gruba katılma konusunda tercihi kullanıcıya bırakan yeni bir özellik geliştirdi.

 

WhatsApp’ın Yeni Özelliği İle Mesajlarınız Güvende Olacak

Telefon numaranız birçok kişi tarafından biliniyor olabilir. Bundan dolayı, kişisel mesajlarınızın ne kadar güvende olduğu konusunda endişelenmekte haklısınız. WhatsApp tarafından sisteme yeni eklenen davetiye özelliği bu duruma çözüm olabilecek gibi görünüyor.

 

WhatsApp Davetiye Özelliğinin Kullanımı ve Aktif Hale Getirilmesi

WhatsApp kullanıcıları, davetiye özelliği güncellemesi sayesinde gruplar ile ilgili 3 farklı tercih hakkına sahip olacak. Kişilerim, Herkes ve Hiç kimse olarak belirlenen bu üç seçenekten birini tercih eden kullanıcılar, onları gruplara kimlerin ekleyip ekleyemeyeceği konusunda karar verebilecek. Kişilerim seçeneği sadece rehberinizde bulunan kişilerin sizi WhatsApp gruplarına eklemesi konusunda izin vermeye yarıyor. Herkes seçeneğini tercih ettiğinizde ise, adı üstünde herkesin sizi gruplara eklemesine izin vermiş oluyorsunuz. Hiç kimse seçeneğini seçtiğiniz zaman ise birisi sizi kendi grubuna eklemek istediği zaman onay verme veya reddetme tercihine sahip oluyorsunuz. Ayrıca hiç kimse seçeneğinin özelliği gereği, sizi herhangi bir gruba eklemek isteyen kişinin öncelikle size özel bir davetiye göndermesi gerekiyor. Bu davetiyeye onay vermek içinse 3 gün süreniz bulunuyor. WhatsApp davetiye ayarlarını yapmak için Whatsapp’ta bulunan hesaplar bölümünü seçtikten sonra sırasıyla gizlilik ve gruplar kısmına giderek davetiye özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

91 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir