Acil Para Arıyorum

Acil Para Arıyorum

Acil Para Arıyorum

Acil nakit ihtiyaçlarında genellikle ilk gidilen yer bankalar olmaktadır. Fakat kredi sicili kötü olan kişiler bankalardan da ret yanıtı almaktadır. Ya da kredisini ödeyemediği için acil para arayışına giren bireyler bulunmaktadır. Bankalar günümüzde para satan kurumlardır. Size (örnek) 10 TL verir karşılığında 15 TL alır. Kişiler zor zamanlarda kredi ödeyemediği için git gide borç batağına sürüklenir. Bu borç batağı sonucunda bunalıma giren, kendine zarar veren onlarca kişi bulunmaktadır. Peki dar zamanda nasıl para bulunur? Acil para lazım diyorsanız ne gibi yöntemler deneyerek acil para ihtiyacınızı giderebilirsiniz?

 

Acil para lazım nereden nasıl bulabilirim diye düşünüyor olabilirsiniz. Muhtemelen seçeneklerinizin de çok sınırlı olduğunu tahmin ediyorsunuz. Ancak seçenekleriniz tahmin ettiğiniz kadar az ve sınırlı değil. Eğer acil nakit ihtiyacınız varsa ve acil para bulmanın yasal yollarını arıyorsanız, en iyi tavsiyelerimize göz atmaya başlayabilirsiniz. Tavsiyelere geçmeden önce hayat kurtarıcı bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Biliyorsunuz ki hepimiz insanız ve kimi zaman nakit ihtiyaçlarımızı karşılamakta güçlük çekebiliyoruz. Ay sonu nakit sıkıntısı çekebiliyor, faturalar sebebiyle kredi kartı ödemesini yapamayabiliyor ya da aniden çıkan küçük bir masrafı bile karşılayamayacak duruma gelebiliyoruz. Para bittiğinde, nakit paraya ihtiyaç duyma nedenlerimiz sayısızdır. Birçok acil para bulma yöntemi bulunmaktadır.

 

Bunlardan ilki ise borç almak olarak öne çıkmaktadır. Senetle altın alabilirsiniz, faturanıza ek cep telefonu alabilirsiniz, eşten dosttan borç alabilirsiniz, herhangi bir ürünü satabilirsiniz ve bunun gibi birçok yöntemi tercih edebilirsiniz. Çoğu kişi eşinden, dostundan çalıştığı kurumdan veya herhangi birinden borç istemeye çekinmektedir. Fakat bu ve bunun gibi yönemlere başvurmak yerine ilk olarak çevrenize durumu iletebilirsiniz. “Kimse vermez” gibi bir düşünceye girmek yanlış. Denemek bedava, herhangi bir ücret alınmıyor. O yüzden kesinlikle deneyin. Özellikle herhangi bir işte çalışıyorsanız patronunuzla direkt olarak görüşüp, durumunuzu anlatıp maaştan kesme karşılığında borç isteyebilirsiniz. Bu durumda eğer patronunuzla aranız iyiyse ve uzun yıllardan beri çalışan güven veren bir çalışansanız patronunuz sizi kırmayacak ve elinden gelen yardımı yapacaktır.

103 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir