Acil Para Kazanmam Lazım Diyenler İçin Yöntemler

Acil Para Kazanmam Lazım Diyenler İçin Yöntemler

Acil Para Kazanmam Lazım Diyenler İçin Yöntemler

Acil para ihtiyaçlarında başvurulan bir diğer yöntemlerden birisi tefecilerdir. Para kazanmak için tefecilerden alacağınız borç ile bir iş kurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Tefeci dediğimiz yasa dışı kişiler, acil ihtiyacınız için size 10.000 TL veriyorsa, 20.000 TL olarak kısa süre içerisinde bunu sizden almak isterler. Genel olarak mafya tiplerden oluşan tefeciler, bu parayı vermediğiniz takdirde yargı yolu yerine kendi yargı yolunu seçer; ailenize, çevrenize veya direkt size zarar verebilirler. Bu sebepten dolayı acil para ihtiyacında aklınıza gelecek son kişiler tefeciler olsun.

 

Acil para ihtiyaçlarında hemen nakite döndürecek olduğunuz şeyler bulmanız gerekmektedir. Peki bunlar nelerdir? İşte acil para ihtiyaçlarında hızlı bir şekilde nakde döndürebileceğiniz şeyler…

Bahsedeceğimiz şeyler 15 – 20.000 TL gibi yüksek rakamlar için geçerli değildir. Yüksek tutarlardaki parayı ne yazık ki herhangi bir şekilde bu yöntemleri deneyerek elde edemezsiniz. Bu sebepten dolayı bu tutarlarda ihtiyacı bulunan kişiler ihtiyaç durumuna göre derneklere başvurabilir. Özellikle sağlık gibi sorunlarda ilgili dernekler yardımcı olabilirler. Fakat nakit ihtiyacınız 5 – 10.000 TL gibi seviyelerdeyse nakit bulmanız daha kolay olacaktır.

 

Herhangi bir cep telefonu operatörüne başvuruda bulunarak (kendi operatörünüz olması süre avantajından dolayı daha faydalı olacaktır) faturaya ek cep telefonu almak istediğinizi söylüyorsunuz. 50 TL’lik fatura bedeline aylık 300 – 350 TL ödemeyle cep telefonu satın alabilirsiniz. Bunu acil satmak istiyorsanız değerinden alt miktara herhangi bir telefoncuya satabilirsiniz. Ya da önceki başlıkla bahsettiğimiz platformlardan satabilirsiniz.

 

Eğer nakit ihtiyacınız çok acil değilse, al – sat yaparak 1 aylık sürede çok ciddi paralar kazanabilirsiniz. Küçük bir yatırımla girebileceğiniz al sat işini bilgili olduğunuz ve pazarı yaygın olan bir sektörde yapabilirsiniz. Letgo ve sahibinden tarzı uygulamalarda ucuza düşüreceğiniz cep telefonu, bilgisayar gibi ürünleri üzerine kar koyarak tekrardan satışa sunarak maaş alıyor gibi para elde edebilirsiniz.

 

Geçici ve kısa süreli işler bulmanın en iyi yolu internet üzerinde küçük bir araştırma yapmaktır. Sürücülük, yemek servisi, oda temizliği, broşür dağıtımı, tanıtım ve stand hostesliği çalışıp acil nakit para bulmanızı mümkün kılacak kısa süreli iş örnekleri arasında gösterilebilir. Bu iş ilanlarını Facebook gruplarına ya da iş ilanı sitelerine göz atarak bulabilirsiniz.

 

Yetenekleriniz ve uzmanlık alanlarınıza göre daha fazla alanda geçici iş bulmanız da mümkündür. Mesela yabancı diliniz varsa çeviri, dil bilginiz iyiyse redaksiyon yapabilir; bir konuda uzmanlığınız varsa makale yazabilir ya da mesela fotoğraf satabilir ya da seslendirme yapabilirsiniz.

 

Krediler ya da kredi kartları gibi her ay birden fazla borç ödemesine ayak uydurmakta zorlanıyorsanız, bu borçları birleştirme seçeneğini gözden geçirebilir ve borçlarınızı tek bir noktada toplamayı düşünebilirsiniz. Bankalar borç birleştirme uygulamaları sayesinde borçlarınızı mevcut olan en iyi faiz oranı ve geri ödeme vadeleri ile birleştirmenize olanak sağlayabilir.

 

Bankalar yerine kredi veren kredi kurumlarını deneyebilirsiniz. Bankalara göre faiz oranı yüksek olan bu kurumlar çalışma anlayışı bakımından tefecilere benzeseler de tamamen yasal ve kurumsal çalıştıkları için herhangi bir sorun yaşamazsınız. Fakat ödemelerinizi düzenli yapmadığınız takdirde daha çok borç batağına girebilir ve bu sefer son safhaya gelebilirsiniz. Bu yüzden acil para lazım olduğu durumlarda bu yöntemi son çare olarak tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

71 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir