Para Kazanma Yolları Yapabilecekleriniz

Para Kazanma Yolları Yapabilecekleriniz

Para Kazanma Yolları Yapabilecekleriniz

Google Adsense, kullanmayı bilenler için çok önemli bir reklam platformudur. Google Adsense ile aylık on binler kazanan binlerce web sitesi vardır. Kısaca Google Adsense’in mantığından bahsedelim. Reklam veren şirket Google’a bir miktar para öder. Siz reklam alanlar da Adsense reklamlarını sitenize eklersiniz. Sitenizi ziyaret edenler reklamları görüntüler ve reklam verenin verdiği paranın bir miktarından kendinize pay çıkarırsınız. Hatta reklamlara tıklanması durumunda çok daha fazla paralar kazanmanız da mümkün. Yeni iş fikirleri isteyenler için Adsense gerçekten güzel bir platform.

 

Kazanılan Paralar Nasıl Alınır?

Eğer Google Adsense’in verdiği ödeme eşiğini geçerseniz, kredi kartınıza kazancınız her ayın belli gününde yatacaktır. Bu günler her Adsense hesabına göre değişiklik gösterebilir. Ödeme eşiği ise bakiyeniz de birikmiş olan en az para miktarıdır, Türkiye’de ödeme eşiği 200 TL civarıdır. Yani bakiyeniz 200 TL olduğu zaman paranızı size verilen günde çekebilirsiniz.

 

Şartlar Nelerdir?

Evet, Adsense’e katılabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır.

Öncelikle 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir.

Eğer 18 yaşından büyük değilseniz hesabı bir ebeveyniniz üzerine, ebeveyniniz ile birlikte yapabilirsiniz.

Kendinize ait bir site olması gerekmektedir.

Sitenizin Google Program Politikalarına uyuyor olması gerekmektedir.

Bu konuda daha fazla bilgiye ulaşmak için buradan Google’ın makalesine bakabilirsiniz.

 

Neden Google Adsense?

Google Adsense, dünyada en popüler reklam şirketleri arasında en üst sıralarda yer almaktadır. Ayrıca en güvenilir reklam platformunun Adsense olduğu söylenmektedir. Dünya üzerinde reklam alan şirketlerin %70’i aşkını Adsense kullanmaktadır. Reklam verenlerin çoğu da Adsense’e reklam vermektedir. Bu da demek oluyor ki Adsense’den kar elde etme olasılığımız diğer şirketlere oranla çok daha fazladır.

 

Google Adsense Ücretlimi?

Google Adsense, kesinlikle ücretsiz bir platformdur. Sadece isterseniz Google AdWords’ü kullanarak bir miktar para yatırıp reklam verebilirsiniz.

 

Google Adsense Güvenlimi?

Rahatlıkla bilgilerinizi Google’a verebilirsiniz. Google bilgilerinizi çok iyi bir şekilde saklayacaktır. Yani Google’a güvenebilirsiniz.

 

Google Adsense Nasıl Hesap Açılır?

Öncelikle Adsense hesabı açabilmek için bir Google hesabınızın yani Gmail olması gerekmektedir. Hemen bir Gmail hesabı açarak Adense hesabına kayıt olabilirsiniz.

 

Google Adsense üzerinden para kazanma teknikleri

Mutlaka sitenize özgün yazılar girin. Kopyalama içeriklerden uzak durmalı, yazıları anahtar kelimelere göre düzenlemelisiniz. Yani siteniz bir sağlık sitesiyse, “sağlık haberleri, kadın sağlığı, erkek sağlığı, bebek sağlığı” gibi alternatif kelimeleri herhangi bir özgün makale içerisinde sıkça kullanarak arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Dönemsel olarak sitenize SEO çalışmaları yaptırın. Çeşitli sitelerden tanıtım yazıları alın, aynı zamanda ise SEO paketleriyle sitenizi kelimeler üzerinden bir analiz içerisinde tutun. Her gün minimum 1 ila 2 yazı girmeyi ihmal etmeyin yapabiliyorsanız çok daha fazlasını yapın.

 

Google Adsense, bu yöntemlerle beraber sitenizi tanımaya başlar ve her ay dalgalanmalar ile beraber de üst sıralara çıkmanızı destekler. Bilindiği gibi günümüzde pek çok kişi Google Adsense üzerinden para kazanabilmek açısından bu tip çalışmalarını sürdürmektedir. Sizleri bir kademe ön planda tutmak ve ciddi getiri kaynakları oluşturabilmek adına hizmetler sunan Google Adsense, günümüzde kitlelere her ay milyarlarca dolar para dağıtımı sağlamaktadır.

 

Sermayesiz iş fikirleri

İlk önce hangi işi nasıl yaparak kazanç elde edeceğinizi belirlemeniz gerekiyor. Hedef şiş kurma sürecinde oldukça önemlidir hedefinizi koyarak ne istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Ne istediğinizi bilmeden yola çıktığınız andan itibaren emin olun ki boşa kürek çekmiş olacaksınız. Kurmak istediğiniz iş alanını belirledikten sonra detaylı bir şekilde bilgi ile eve dönmek üzere piyasa araştırmasına çıkarak bu iş hakkında bu işi kurup işleten işletmeciler ile konuşa bilirsiniz. Genel maliyetler hakkında bilgi sahibi olmanız sizin için iyi olacaktır.

 

Çalışan Eğitimi

Uzman çalışan eğitimi talebi çok büyük ve artıyor. En çok ihtiyaç duyulan çalışan eğitim kursları müşteri hizmetleri, para taşıma, işyeri güvenliği önlemleri, stres yönetimi vs.’dir. Normalde bu eğitim kursları işveren sitesinde gerçekleştirilir. Bir kimse bu işi evden işletebilir.

 

Web Sitesi Hazırlama

Web sitesi yada wordpress bilgisine sahip iseniz, basit web siteleri hazırlayıp kişisel blog kurmak isteyen kişilere satabilirsiniz.

 

Moda Tasarımı

Moda tasarımı hakkında bilgi ve deneyime sahip olan herhangi bir kişi bu işe neredeyse sıfır sermaye yatırımı ile başlayabilir.

 

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Sadece hafta sonları bile hayvan bakıcılığı yapıp, onları gezdirerek para kazanabilirsiniz.

Çiçek Aranjmanı Kursu

Hem çiçek aranjmanı hem de taze ve kurutulmuş çiçeklerle çiçek dekorasyonu, on yıllardır dünya genelinde popüler sektörlerden biridir. Alanında uzmanlığa sahip olan bu işi ev konumundan ve yarı zamanlı olarak başlatabilirsiniz.

 

Karikatür Yazarlığı

Çiziminiz güzel ise karikatür karakterleri çizip bunları insanlara satabilirsiniz.

 

Sağlık Danışmanlığı

Sağlık danışmanlığı iş fırsatı sağlık alanında uygun bilgi ve sertifika gerektirir. Bu oldukça karlı bir iştir ve bu iĢi evden ya da herhangi bir ticari yerden iletebilirsiniz. Uygun bir stratejik planlamaya ve “EIN” olarak da bilinen bir federal vergi kimlik numarası almanız gerekecektir.

 

İmaj Danışmanlığı

Mükemmel kıyafeti bir araya getirmeyi seviyorsanız, bir moda ya da imaj danışmanı olmayı düşünebilirsiniz. İlk başta açık olmasa da, insanların bir görüntü danışmanına ihtiyaç duymalarının nedenleri oldukça çeşitlidir.

 

Peyzaj Uzmanı

Peyzaj uzmanı, peyzaj mimarlığı konusunda bilgili bir kişidir. Peyzaj mimarlığı uygulaması, saha analizi, saha envanteri, arazi planlaması, dikim tasarımı, derecelendirme, yağmur suyu yönetimi, sürdürülebilir tasarım, inşaat şartnamesi ve tüm planların mevcut bina kurallarına ve yerel ve federal düzenlemelere uygun olmasını sağlamayı içerir.

 

Ürün Fotoğrafçısı

Fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve de profesyonel bir makineniz varsa firmaların ürünlerini resimlerini çekebilir fotoshop yapabilir ve bunların hepsini belirli bir ücret karşılığında sunabilirsiniz.

 

61 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir