En Kolay Alınan Kredi Kartı

En Kolay Alınan Kredi Kartı

En Kolay Alınan Kredi Kartı

Bankalar için kredi kartı önemli ölçüde gelir kaynağı demek ve bu nedenle kredi kartı vermek için birbirleri arasında da rekabet üst düzeydedir. Bankalar ayrı bir birim oluşturarak sadece tüketicilere kredi kartı satmayı da hedeflemiş durumdalar. Bu öyle bir hal aldı ki, bazı bankalar ilçe bazında ekipler kurarak işyerlerini dolaşmakta ve kredi kartlarını tanıtmaktalar. Her geçen gün bilinçlenen tüketici ayağına kadar gelen kredi kartı satıcılarına artık eskisi gibi ilgi göstermemekte pardon aslında bilinçlenmekten ziyade ülke de kredi kartı borcu bulunmayan kişi sayısının hatta kara listeye girmemiş tüketici sayısının neredeyse olmadığından dolayı ilgisizliğin arttığını söylesek daha doğu olacak.

Bazen insan öyle maddi çıkmaza girer ki etrafından da borç bulamadığın da kredi kartı edinme son çare olur. En kolay kredi kartı araştırması da bu noktada başlar. Elbette maddi açıdan sıkışınca değil her zaman insanın cebinde kredi kartı bulundurması doğaldır fakat kredi kartını bilinçli kullanmak oldukça önemlidir. Şunu belirtelim ki genelde bankaların kredi kartını en kolay verdikleri kesim çok harcama yapmaya meyilli genç kitledir. Özellikle üniversite öğrencileri bankaların en çok tercih ettiği hedef kitlenin içerisindedir. Üniversite kampüslerinde bankalar tarafından açılmış kredi kartı standartlarını veya kredi kartı vermeye çalışan banka personellerini görmeniz bundan dolayıdır. Eski zamanlarda bırakın öğrenciyi çalışan insanlara bile çok zor kredi kartı onayı çıkarken şimdi neredeyse çocukların elinde kredi kartı oyuncak olmuş durumda. Bunda ki en temel neden ise tüketim toplumu olma yolunda hızla ilerlememiz. Bankaların gelir kaynağında önemli role sahip olan kredi kartlarının üniversite öğrencileri gibi kesime daha kolay sunduklarını söylemek mümkün. Peki; en kolay alınan kredi kartı hangi bankadan alınır daha doğrusu en kolay kredi kartı veren bankalar hangileridir?

Odeabank

Ülkemizde açılmış yeni bankalar müşteri edinmek amacı ile daha esnek davranabilirler. En kolay kredi kartı veren bankaların en başında ise Odeabank gelmektedir. Özellikle düşük limitli kredi kartı istiyor ve diğer bankalardan yaptığınız kredi kartı başvurularından olumsuz yanıt alıyor iseniz mutlaka bu bankayı denemelisiniz. Odeabank’ın kara listede olan hatta kredi notu düşüklere bile kredi kartı verdiğini mutlaka duymuşsunuzdur. Bankanın burada ki tek amacı ise müşteri sayısını yükseltmek ve diğer köklü bankalar ile rakabet edecek seviyeye gelme isteğidir.

Akbank

Her ne kadar mazisi uzun yıllara dayansa da en kolay kredi kartı veren bankalar arasında Akbank da ilk tercih edilenlerdendir. En kolay alınan kredi kartı sıralamasında Axess ile Akbank tercih edilecek bankalardandır.

QNB Finansbank

En kolay alınan kredi kartı bankaları arasında QNB Finansbank’da gösterilebilir. Fakat burada şu detayı da paylaşalım, her başvuru kabul olacak diye bir şey söylemek pek ala mümkün değildir. Burada tanıttığımız bankalar örneğin Garanti Bankası veya İş Bankası gibi bankalara nazaran daha esnek davranan bankalardır. Bu nedenle kredi kartı başvurularınız da öncelikle değindiğimiz bankaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

80 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir