Rise Online Okçu Skilleri ve Oyun Detayları Anlatımı

Rise Online Okçu Skilleri ve Oyun Detayları Anlatımı

Rise Online Okçu Skilleri ve Oyun Detayları Anlatımı

Merhabalar arkadaşlar, Rise online okçu skillerini detaylı bir şekilde aşağıdaki videoda anlattım. Oyun hakkında bilmediğiniz bir çok şeyi de anlatmaya çalıştım.

YENİ KONU ↓


Rokosoft’un geliştirdiği Rise Online 30 Ağustos’ta Estanbul Game’de 300 kişi davet ederek Alpha Premiere testini gerçekleştirdiler. Oyunu davet edilen 300 kişi birer buçuk saat test edebildi. Rokosoft 20 kişilik bir ekip ve oyuncu destek sistemine çok önem verecekleri şekilde ilerlemek istediklerini açıkladılar. Yazılımcıdan daha fazla destek ekibi alacaklarını belirttiler. İlerleyen yıllarda ise Türkiye oyun sektörüne katkı sağlayabilmek adına hem kendilerine hemde başkaları için eğitim verilip yazılımcı geliştirmeyi düşünüyorlar.

Oyunda olacak Bazı Özellikler

  • Yüzme sistemi olacak ama sadece oyuncular girip yüzsünler diye değil görevlerde yapılacak. Yüzerek adalara gitmek veya denizde yaratık kesme gibi özelliklerde olacak.
  • Silah rün sistemi olacak yani bir silaha takılabilecek taşlar olacak bu taşların kendisine has özellikleri takılan silaha geçecek. Örnek : Critic hasar arttırma, Critic oran arttırma gibi.
  • Sezon Pass sistemi olacak ücretli kısmı ve ücretsiz kısmı olacak. Her oyuncu hediye kazanacak fakat ücretli sezon pass oyuncuları daha kaliteli hediyeler alacak.
  • Eşyalar genelde karakterlere bağlı olacak bu sayede p2w’in önüne geçilmiş olacak. Karakterlere bağlı eşyalar sezon bitiminde sınırlı sayıda açılıp satılabilecek. Bu sayede oyuna yeni başlayacak oyuncular bir önceki sezon itemlerini alarak kasmaya başlayacak. Örnek 1 ay içerisinde diğer oyunculara oynayarak yetişebilecek.

Video’da unuttuğum Zindan (Dungeon)

Zindan sistemi düşünülüyor ve bu zindanların bazılarına 2 ırktan 2şer oyuncu girebilecek, bazılarına 2 ırktan 1’er party yani 8’er kişi girebilecek. Oyundaki rekabeti en üst seviyede tutmak istiyorlar.
PVP alanında bile random zindanlar olabilecek yani oyunda bir anda yanınızda zindana giriş npc’si belirebilir ve buna sınırlı sayıda oyuncu alıp bitirene kadar girişler olacak şekilde düşünceler var.
Zindan sisteminde party sistemine göre olacak ve bazı joblar olmazsa olmaz olacak. Yaratıkları kolay kesip geçme olayını pek yapmayı düşünmüyorlar.
Zindan da yaratıklar olacak onları keserek ilerleyeceksiniz ve zindan sonunda boss olacak. Bu boss kolay olmayacak yani tek kişi kesemeyecek. Partynin ve clanın önemi vurgulanıyor. Tabiki herkesinde bildiği gibi bossu en rahat mage’ler keser ona göre aklınızda olsun 🙂

Yazımı veya videomu beğenirseniz Youtube kanalıma abone olup beğenmeyi unutmayın teşekkürler 🙂

Bilmediğiniz ve öğrenmek istediklerinizi yorum olarak yazarsanız yanıtlayabilirim 🙂

109 Beğen

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir