Faizsiz Kredi Başvurusu

Faizsiz Kredi Başvurusu

Faizsiz Kredi Başvurusu

Bankalar arasında hiç faizsiz konut kredisi veya ihtiyaç kredisi veren bankalar 2017 yılında da mevcut fakat devlet destekli faizsiz kredi çekmek için bu bankaların düzenlemiş oldukları kampanya ve koşulları yerine getiriyor olmak gerekli. KOSGEB 50 bin lira faizsiz kredi desteği, köye dönüş yapanlara 30 bin lira hibe, emeklilere faizsiz kredi, kamu çalışanlarına özel promosyonlar, çiftçilere faizsiz kredi desteği gibi bir çok alanda faizsiz kredi desteği sunulmaktadır. Şimdi Birlikte bu başlıkları inceleyelim ve faizsiz kredi başvurusu hakkında biraz bilgi sahibi olalım isterseniz.

Faizsiz Konut Kredisi

Konut kredilerinde sadece kar payı üzerinden çalışan ve faiz almayan bir çok banka hizmetinizde. Bu bankalar şu şekilde çalışırlar; banka satın almak istenen konutun %75 kadarını satın alır ve üstüne kar payı ekleyerek ev almak isteyen müşterisine vadeli olarak satar. Bu noktada akıllara faizsiz krediden ne farkı kaldı? Sorusu gelebilir. Fakat bunu ticaret olarak düşünebilirsiniz, sonuçta banka bir şekilde para kazanacak. Burada banka da risk almakta ve alım-satım gerçekleştirmektedir. Ayrıca faiz oranları ile bu yöntem incelendiğinde arada ki fark da bariz belli olacaktır.

KOSGEB Faizsiz Kredi

Özellikle son yıllarda KOSGEB yapmış olduğu büyük hibe ve destekler ile esnafların en yakından takip ettikleri kurumlar arasında. KOSGEB, 32 saat sertifika eğitiminin ardından projesini sunan ve kabul gören iş yeri sahiplerine 100 bin lira faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Hatırlanacağı üzere 2016 Aralık ayında KOSGEB , KOBİ statüsünde ki esnafa 50 bin lira faizsiz kredi imkanından yararlanma fırsatı sunmuş ve bu fırsattan 15 bin esnaf yararlanmıştı. Bunun gibi bir çok kampanya ile adından sıkça bahsettiren KOSGEB sıfır faizli kredi vermeye devam ediyor.

Çiftçilere Faizsiz Kredi

Öncelikle şunu belirtelim ki; hükümet tarafından herhangi bir destek paketi açıklaması yapılmadan gerek Tarım İl ve İlçe Müdürlükleri gerekse Tarım Kooparetifleri herhangi bir şekilde faizsiz kredi imkanı sunamazlar. Yine 2016 yılına bakıldığında çiftçilere 30 bin lira hibe kredi olanağı sunulmuş ve o hibe krediden hak kazananlar paralarını almışlardı. 2017 yılı için de köye kesin dönüş kararı alan çiftçilere 30 bin lira hibe kredi verileceği kulislerde konuşulan konulardan fakat henüz yasalaşan veya duyurulan bir açıklama yok.

Faizsiz Otomobil Kredisi

Yine bankaların dönemsel olarak yaptıkları kampanyaları takip ederek faizsiz kredi ile araç sahibi olma imkanı elde edebilirsiniz. Genel de 50 Bin Liraya kadar faizsiz otomobil kredisi bankalar tarafından açıklanmaktadır.

Faizsiz Kredi Ziraat Bankası

Bir çok internet sitesinde görmüş olduğunuz Ziraat Bankası emeklilere  faizsiz kredi ve benzeri kredi paketleri tamamen uydurmaca olup, hükümet tarafından açıklanmadığı sürece bankanın böyle bir kampanyası da bulunmamaktadır.

Şimdi dilerseniz yazımızın devamında tüm bu bahsettiğimiz faizsiz kredi seçeneklerinden nasıl yararlanırız, nasıl başvuru yapabiliriz inceleyelim. Aşağıda bahsedilen gerekli evraklar genel nitelikte olup kurum veya bankaların istedikleri farklı evraklar da olabilir.

  • Kimlik belgesi
  • Gelir belgesi
  • İkametgah
  • Ev kredisi için kat mülkiyetli tapu belgesi
  • Araç kredisi için proforma fatura örneği
  • Çiftçi kredileri için çiftçilik belgesi

BU YAZILARDA DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

Anında Kredi Veren Bankalar

Banka Borcundan Dolayı Hapis Cezası Var Mı?

67 Beğen

Yapılan Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir